English (UK)türkçe

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Print

Burun Estetiği ve PsikolojiBurun estetiği ameliyatı olmayı düşünen bir kişinin kendi psikolojisine, cinsiyetine, yaşına ve kişiliğine uyumlu bir ameliyat sonucu beklemesi son derece doğaldır.

Unutmamak gerekir ki; psikolojik ve sosyal olarak hazır kişiler operasyon öncesi ve sonrası dönemi iyi geçirirler.

Beynimiz ve algılarımız yapılan ameliyatı değerlendirip, mutluluğumuzun derecesini belirleyeceğine göre huzurlu ve sağlıklı bir zihne sahip olmak ameliyat süreci kadar önem arz eder.

Bir insanın dış görünümü üzerine etki eden pek çok organ ve yapı vardır. Şüphesiz ki, şekli ve yapısı itibarı ile burun bu organların en önemlilerinden birisidir.

Kendimizi güzel veya yakışıklı hissetmek,diğer insanlarda beğeni uyandırmak,psikolojik motivasyonumuz açısından oldukça önemlidir.Tek başına olmasa da, insanın kendisini hoş hissetmesi psikolojisi ve kişiliğinin gelişimi ile birebir ilişkilidir.Hatta özellikle ergenlik çağında ve sonrasında sosyal hayatımızdaki ilişkilerin gelişmesinde de önemli bir role sahiptir.Beğenilen her birey daha mutlu olur ve kendini daha değerli hisseder,özgüveni ve girişkenliği artar.

Bir insanın yüzüne baktığınızda ilk dikkatinizi çeken organ burun olduğu için, gerek ülkemizde gerekse ABD ve Avrupa ülkelerinde en sık yapılan yüz estetik operasyonu burun estetiğidir.

Bin yıldır bu coğrafyada yaşayan insanlar olarak kemikli, iri ve yüz ile uyumlu olmayan bir buruna sahip olduğumuz aşikar. Maalesef İskandinav Ülkeleri veya Baltık Halkları gibi narin,küçük ve hoş bir buruna sahip değiliz.Bu durum genç bir nüfusa sahip ülkemizde kişilerin kendisini mutsuz hissetmesine sebep olabiliyor.Özellikle genç bayanlarda ve erkeklerde psikoloji bozulabiliyor.

Tüm bunlara rağmen üzerinde durmamız gereken nokta, burun estetiğinin dış görünümümüzü değiştirip, güvenimizi arttırsa da hayatımızı olduğu gibi değiştirmeyeceğidir.

Yani gerek iş hayatımızı gerekse özel hayatımızı olduğu gibi değiştirecek bir süreci başlatmayacaktır. Bu durum hayatınıza pozitiflik katsa da, bekarsanız kısmetiniz açılmayacaktır,ya da aniden işinizde yükselip müdür olmayacaksınız.

Eğer ameliyat sonrası bir dergiye kapak olacağınızı düşünüyorsanız size tavsiyem bu ameliyatı olmaktan vazgeçmeniz olacaktır ancak burun şekliniz sizi rahatsız ediyorsa, kendinize güveninizin azaldığını düşünüyorsanız ve beklentilerinizi gerçekçi tutmak kaydıyla yüzünüze uyan,doğal bir buruna sahip olmayı arzu ediyorsanız bu ameliyatın sonucundan memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz.

Buradasınız: