English (UK)türkçe

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Print

İdeal ve Başarılı Burun Estetiğiİdeal burun estetiğini tariflemek aslında hem kolay hem de zordur.

Sadece estetik kaygıların ön planda tutulduğu bir burun şekli eğer fonksiyon olarak yetersiz kalıyorsa estetik yönden ideal burun olsa dahi o burna kuşkuyla yaklaşmak gerek.

Nasıl ki pahalı ve lüks bir arabanın güzel estetik çizgileri varken, aynı zamanda güçlü bir motora ve konfora sahip,işte burnumuzda hem fonksiyon hem de şekil yönünden bizi tatmin etmelidir.

Estetik olarak burun şeklinin kişinin yüz özelliklerine göre planlanması şarttır.

Ameliyat sonrasında burun mutlaka doğal olmalı, burun kendi içindeki yapılarla olduğu kadar yüzün diğer yapıları ile de uyumlu olmalıdır.

Ameliyat sonrasında sizi hiç tanımayan birisi burnunuzun estetikli olduğunu anlıyorsa ameliyatınız ne kadar güzel olursa olsun çevrenizde daima yapay bir burun algısı doğuracaktır.Bu istenilen bir sonuç değildir.

Ameliyat öncesinde nefes alamama şikayetleriniz varsa o da çözülmüş olmalıdır. Uzun dönemde burunda çökmeler, eğrilikler olmamalı. Karşıdan bakışta burun kanatlarındaki " martı kanadı " görünümü gözlenmelidir.

İyi yapılmış bir burun kişinin önce bakışlarındaki güzelliği ve ifadeyi ortaya çıkarır.

Eğri bir burun insana sert ve kasvetli bir hava verirken, iyi yapılmış bir burun sonrası daha pozitif ve açık bir ifade ortaya çıkar.

Burnunuza ışık düştüğünde oluşması gereken aydınlanmalar ve gölgelerin izdüşümleri tam olması gereken yerde olmalıdır.

Buradasınız: