English (UK)türkçe

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Print

Uygun Adaymısınız ?Burnunuzun dış görünümünün size yakışmadığını düşünüyorsanız, aynaya baktığınızda yüzünüz ile uyumlu ve orantılı bir buruna sahip olmadığınızı görüyor ve bu durum sizi mutsuz ediyorsa, burun estetiği için uygun bir aday olabilirsiniz. Ancak… her şeyden önce ameliyata engel fiziksel ve psikolojik bir sağlık sorununuz olmamalıdır. Ameliyatın başarısı için doktorunuz ile iyi iletişim kurmalı, ne istediğinizi ve beklentilerinizi doktorunuz ile paylaşmalısınız.İyi bir hasta hekim ilişkisi yüz estetik cerrahisi ameliyatlarının olmazsa olmaz kuralıdır.

Burun estetiği sınırları olan bir cerrahidir ve cerrah hastanın dokularını kullanarak buruna yeni bir şekil verir.Ameliyatın başarısı hastanın sağlık durumuna,dokularının kalitesine,yara iyileşmesine ,beslenmesine,sigara içip içmemesine,cerrahın becerisine ve tecrübesine kısacası hekimin elinde olan ve olmayan bir çok faktöre bağlıdır.Hasta beklentilerinin kabul edilebilir sınırlar içinde olması da ameliyat başarısı açısından önemlidir.

Elbette bu ameliyat ile çarpıcı ve hoş bir burun-yüz görünümüne kavuşabilirsiniz ancak bu demek değildir ki hayalinizdeki buruna kavuşmakla insanlar sizi daha ayrıcalıklı kabul edecek,ya da toplumsal statünüzde bir değişiklik olacak, aniden işleriniz rast gitmeye başlayacaktır.Her ne kadar özgüveninizde bir miktar artma olacaksa da asla bir ego patlaması yaşamayacaksınız.Sizi ameliyat olmaya sevk eden nedenleri iyi analiz etmeniz ve beklentilerinizi ortaya net biçimde koymanız olası bir hayal kırıklığını da önler.Eğer bu ameliyattan mucizeler beklemiyorsanız,kusursuzluk ve mükemmellik arayışında değilseniz,gerçekçi düşünen ve o anki burun şeklinden daha iyi,daha güzelini kabul edecek bilince ve uygunluğa sahipseniz siz iyi bir adaysınızdır.Gerçekçi beklentiler,sağlıklı vücut ve sorunsuz bir psikoloji sadece Türkiye'de değil ABD ve Avrupa 'da da burun estetiği adayları için en önemli kriterler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüz kemiklerinin gelişimi tamamlanmadan yani çocukluk çağında yapılacak bir müdahale telafisi güç sorunlara yol açar .Bu nedenle ameliyat için alt sınır 17-18 dir. Üst sınır yoktur.

 

Buradasınız: